i know i could always be good to one who’ll watch over me

Pikitriibulise salli kudumise probleem vaevab mind viimasel ajal rohkem kui kunagi varem. Lihtsalt… need on vist moes või midagi, igatahes näen ma pidevalt inimeste kaelas just pikitriibulisi salle. Nii et neid nagu peaks olema võimalik kududa ja ma olen mõnda lähemalt näppinud ka ja saan aru, et seda tehakse nii, nagu ikka kahe värvi kõrvuti kudumist, pahem pool jääb veidi teistsugune, aga üldiselt ikka kena.

No aga oletame, et ma tahan teha viie triibuga salli, siis peaks mul olema viis lõngakera selle jaoks. Ja töö tuleb ju pärast iga rida ümber keerata ja ma kujutan täpselt ette, milline pusa umbes kolmanda rea ajaks tekib, sest ma proovisin seda. Ühesõnaga, teoreetiliselt tehtav, aga praktikas võimatu hallata.

Kuidas nad neid siis teevad?

Ja ärge rääkige mulle heegeldamisest, ma teen kootud ja heegeldatud asjadel päris kaugelt vahet ja need ON kootud sallid neil.

Triibulist salli heegeldama hakkasin ma ka juba nagunii.

12 kommentaari “i know i could always be good to one who’ll watch over me”

 1. aga kui proovida sedasi, et keerad kord ühte pidi ja siis pärast tagasi? et nagu töö ei teegi kunagi käes n.ö. täistiiru ära? siis peaks olema pusa paremini välditav ju.

 2. noh, kuidas ma sulle seletan, lisaks töö enda ringikeeramisele tuleb igas värvivahetuskohas ka lõngu omavahel keerata ja ringi tõsta… pooled ripuvad paremalt ja pooled pahemalt poolt ja aegajalt nad vahetavad kohti ja see edasi-tagasi keeramine ei paranda asja oluliselt:(

 3. Ja siis on ju veel võimalus hakata seda salli kuduma küljepealt, st. pikisuunas. Sootuks lihtsam, mis?!

 4. Ah, no ärge hakake nüüd. saab jah külje pealt kududa ja heegeldada saab ja poest osta saab ja üldse ilma sallita saab ka põmtselt käia, aga ma tahan teada, KUIDAS on tehtud need sallid, mis KÕIGIL kaelas on. no ma tunnen ära ju soonikkoes salli, mis on KOOTUD ja seejuures alustatud ühest otsast ja lõpetatud teises otsas ja ringvardaid ei ole kasutatud…

 5. tead,ma arvan ka et pigem teha masinaga või siis külje pealt. Sest ma olen ka proovinud pikisuunas kududes lõngu vahetada ja see on täitsa võimatu. Kui just väikesi tutsakaid ei keri (neid mittehargnevaid kaheksaid ja siis veel müüakse mingeid spetsvidinaid ka), aga siis jäävad need kindlasti lühikeseks ja tuleb sõlm teha kuskile. Aga äkki on need lihtsalt ästi kannatlikud kudujad olnud ja pusad hoolikalt lahti harutanud.

 6. a mul on siksakiline. ma tykk aega mõtlesin, et kas peaks ka selle pikitriibulise hullusega kaasas käima või jääma vana klassiku – punase-mustaruudulise juurde, aga siis nägin yhes poes seda kirjut siksakilist ja ta murdis mu sydame.

 7. Kui sa tegelikult tahad vastust saada, siis postita see küs. mõne käsitööhai blogisse. Mulle on siin silma jäänud nt Elsa, Kajakapesa ja Vardamoor.

 8. No see muidugi, et koovad tegelt masinaga, millel on lõng kuskil poolidel ja ei saa sassi minna. Aga et kas see ei ole variant, et kood iga triibu eraldi valmis ja siis paned kudumise laadse tikkimissilmusega kinni?

  Pole tegelt poes käind salle uurimas.

 9. pikatriibulise salli buumi saladus on vist ka see, et neid toodi millalgi Stockmanni, umbes vankritäis.

  :S

 10. mul on tiigrivaimustus hetkel oma praegusest tarkusest ja sellest, et ma seda kuskil kuulutada saan. igaljuhul koon ma parajasti pikitriibulist vesti ja mul on 9 erinevat lõnga. ning neid ON võimalik niimoodi keerata, et ei lähe sassi. koon ikka kahe vardaga. neli lõnga vasakul pool kastis, viis paremal, kududes keeran alati kõigepealt parema vasakust üle, sõltumata poolest. äärmised võivad keeru ümber kõigi teiste lõngade teha ja seda tuleb kontrollida. pusad võivad tulla ainult sellest, et lõngakeras paremal ja vasakul pool kastis siiski liiguvad ja omavahel keerduvad.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: