hey god do you ever think about me

Ma pean end üldiselt õppimisvõimeliseks inimeseks, aga on paar asja, mis mulle iial meelde ei jää. Esiteks Tallinna trammide numbrid. Bussi- ja trolliliinidega on selge, mis kust kuhu sõidab (välja arvatud Lasnamäe bussid, mille kohta ma lihtsalt tean, et need lähevad kuhugi Lasnamäele). Aga trammiliine on ainult neli tükki nelja otspunkti vahel ja ainus, mida … Loe edasi “hey god do you ever think about me”

Ma pean end üldiselt õppimisvõimeliseks inimeseks, aga on paar asja, mis mulle iial meelde ei jää.

Esiteks Tallinna trammide numbrid. Bussi- ja trolliliinidega on selge, mis kust kuhu sõidab (välja arvatud Lasnamäe bussid, mille kohta ma lihtsalt tean, et need lähevad kuhugi Lasnamäele). Aga trammiliine on ainult neli tükki nelja otspunkti vahel ja ainus, mida ma neist pärast üheksat siinelatud aastat tean, on see, et number 1 sõidab Kopli vahet. Kopli ja mille vahet? Paraku ei tea.

Ja kui ka teaks, poleks sellest midagi kasu – teine asi, mida ma kunagi ei suuda selgeks saada, on see, et enne trammi astumist oleks kasulik vaadata, mis liini tramm see on. Lisame sellele mu meeldiva harjumuse ühistranspordis aknast välja vahtimise asemel süvenenult raamatut lugeda ja tulemus on ootuspärane – jälle avastan ma end Vabaduse väljaku asemel Linnahalli juurest ja mõtlen, noh, mida sellises olukorras ikka mõeldakse. Umbes et “fakk raisk. jälle.”

Ilmselt on tegu õpitud abitusega, sest see Tallinna trammisüsteem on kuidagi nii osavalt korraldatud, et isegi minu lähenemise juures on tõenäosus ikkagi õigesse sihtpunkti sattuda ebanormaalselt suur:)

Muudest ühistranspordiuudistest niipalju, et täna flirtis minuga trollis üks ilus tüdruk.

6 kommentaari “hey god do you ever think about me”

 1. noh, minuga flirdivad kah trollis ilusad tüdrukud (juhtudel, mil ma üldse trolli satun). aga nood on enamasti nii 2-aastased. ma igaks juhuks nende tähelepanuavaldustele väga agaralt ei vasta.

 2. Mina hoian süsteemi meeles nii:

  Paaritud numbrid sõidavad Kadriorgu. Paarisnumbrid sõidavad Ülemistele. 1 & 2 sõidavad Koplisse, 3 & 4 sõidavad Tondile.

  Mul on selline tunne, et paaritud numbrid on kirjutatud sinisega ja paarisnumbrid punasega, aga see võib ainult minu ettekujutus ka olla.

  Suvel on trikk. Siis on vahepeal 5 ka, aga seda ei ole üldiselt vaja :P See sõidab Kopli – Vana-Lõuna otste vahel, ehk siis Koplist Pärnu maanteele.

 3. Mul peigmees piilus vahepeal üle õla kui su bloogi lugesin ja palus märkida, et kuigi ta on elupõline tallinlane, siis tema ei ole ka siiani trammisüsteemi selgeks saanud. Ei jäävat kohe üldse meelde, mis kuhu sõidab. Nii et sul on kaaskannatajaid:)

  Ühistranspordis lugemise kohta ka: mul ei ole kunagi peatustega probleeme olnud, aga sügisel magasin nina raamatusse süvenenult oma kodupeatuse maha. Jube piinlik oli, ei julenud kellelegi rääkida, et jalgsi tagasi kõmpima pidin..

 4. On teisigi elupõliseid tallinlasi, kelle tramminumbrid selged pole. 5. trammi number on ainsana mälus liini otspunktidega seotud.

  Ükspäev vanem naisterahvas küsis mu käest Viru peatuses “mis number trammiga bussijaama saab”. Küsis uuesti, kui ma selgitasin, et “nende trammidega, mis Ülemistele lähevad”. Vaatasin siis ootepaviljoni seinalt kaardilt ja ütlesin need numbrid, mis seal punase joone juures kirjas olid. 2 ja 4 vist olid, aga ega ma pole enam kindel…:)

  Aga värvilised numbrid olid trammidel kunagi küll. Igal liinil oma värv.

  Minu mälusopis on ka pilt, et trollidegi numbrid olid värvilised – kui veel 5 trolliliini oli. Ees olid valgel alusel värvilised numbrid, küljepealsetel siltidel olid valged numbrid värvilisel taustal.

 5. Õpitud abitusega see küll ei saa seotud olla, sest ÕA baseerub imporditud lahendustel ja vastutusest vabanemisel, millega su trammitrippidel mingit seost pole… Kardetavasti :)

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: