#58 Ladies’ Pond, Hampstead Heath

Minu arusaam hästiveedetud suvest seisneb selles, et iga päev tuleb käia ujumas. Tegelikult ei saa ma aru, kuidas mul saab selline arusaam olla, sest pärast 15. eluaastat olen ma oma suved veetnud linnades, kus ei ole järvi, ja meres ega jões ujumist pole ma ikka veel hindama õppinud. Järele mõeldes olen ma järvede suhtes ka väga valiv ja olen lugematuid kordi spetsiaalselt selleks Tallinnast Aegviitu sõitnud, et ujuda Nikerjärves või Vahejärves või no kõige äärmisemal juhul Soodla veehoidlas või Jussi järvedes. Mis teha, me kõik oleme pärit oma lapsepõlvest.

Kuni kestis lõputu kõigi-aegade-kõige-märjem-sügis-lumisem-talv-ja-külmem-kevad-suurbritannias hooaeg, ei tekitanud Londoni ujumiskohtade küsimus mulle kuigivõrd muret. Aga briti ilmahalajate mõningaseks pettumuseks saabus paari nädala eest kõige ehedam suvi – täna näiteks on 29 kraadi sooja – ja Aegviidus ma nüüd tööpäeva õhtuti tõesti ei jõua ära käia.

Klooriveega vabaõhubasseine (siin tuntud nime all lido) ma isegi ei kaalunud. Kui ma olen otsustanud, et ma pean saama ujuda järves, siis ujun ma järves – for there is in London all that life can afford! See, et London on tegelikult metsikut loodust täis, kui tead, kuhu vaadata, on mulle õnneks juba ammu selge. Järvi on siin igatahes rohkem kui Tallinnas (ja jõgesid rohkem kui Tartus, aga sellest ma räägin mõni teine päev).

Kindlasti hoitakse kõige paremaid ujumiskohti hoolega saladuses ja läheb natuke aega, enne kui ma nad kõik üles leian, aga esimese juba tuvastasin – Ladies’ Pond Hampstead Heathis. Tiik, jah, aga täiesti piisavalt suur, meeldivalt sügav, hea jaheda veega, puhas – ja kuigi asub avalikus pargis, on ausalt täitsa metsa sees peidus! Ei saa salata, et kõrgelt hindan ma ka policy‘t, mis hoiab eemale lapsed, koerad ja mehed. Poleks osanud arvatagi, et sooliselt segregeeritud ujumiskoht millekski hea võiks olla, aga tõesti oli daamide tohutust hulgast hoolimata (no ikka raske oli leida kohta, kuhu mahuks rätikut laotama) väga rahulik olemine. Mobiiltelefoniga rääkimine pole lubatud, topless päevitamine (aga mitte ujumine) on.

Hampstead Heathis on Men’s Pond ja Mixed Pond ka olemas. Need on pigem pargis kui metsas ja ei tundunud sugugi nii rahulikud, aga küllap on neiski mõnus ujuda. Mina kavatsen daamide variandi edaspidi oma kojusõidumarsruudile sisse planeerida… kuniks suve.

One thought on “#58 Ladies’ Pond, Hampstead Heath”

  1. Mul oli ujumisega tükk aega samamoodi. Kuni ma ühel hetkel sain aru, et hästiveedetud suvi ja ujumine ei oma üldse mingit seost ja tegelikult on mul ujumisest suhteliselt ükskõik. Hästiveedetud suvi tähendab, et kõik öösoe on huvitavateks ettevõtmisteks ärakasutatud.

    Aga kui mulle sihukene tiik antaks, ega ma vist ikka ujuksin küll.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: