siis su juurde tulen läbi sügise ja lumemarjamaa

Lugesin hommikul trollis Sirpi (hmm. ma jäin nüüd kohe tükiks ajaks juurdlema selle üle, mis mulje see lause minust jätab. No millisena te kujutate ette inimest, kes loeb hommikul trollis Sirpi? Ei, ma ei taha teada. Erilist glamuuri sellest fraasist igatahes ei õhku), nojah, lugesin kõigepealt “trastilisema kuju” võtnud satanismist ja siis “ilma krimmita” näitlejatest… ja nüüd ma konkreetselt EI JULGE mõnd sõnastikku lahti võtta ja järele vaadata, kas tõesti on need sõnad ka “vabaks lastud”, sest “nagunii kõik kirjutavad niiviisi”. Ma lihtsalt pole oma maailmapildi nii põhjalikuks ümberkujundamiseks veel valmis. Millalgi pärast lõunat võibolla võtan ette.

(Aga muide. Ma arvan, et mu kadunud vanaisa luges hommikul trollis Sirpi. Vanaisa, kes suri aastal 1985 ja kes oli enne seda pikalt haige… nii et ma arvan, et see oli millalgi seitsmekümnendate lõpus, kui ta sõitis hommikuti trolliga nr. 1 Mustamäelt kesklinna ja luges Sirpi ja Vasarat, mida ju ikkagi Sirbiks kutsuti. Ma arvan, et tal oli pikk must mantel seljas ja et ta käis diplomaadikohvriga. Aga ega ma tegelikult ei tea.)

8 kommentaari “siis su juurde tulen läbi sügise ja lumemarjamaa”

 1. Minu arvates on väga kämp, kui keegi loeb Sirpi. Ja kui seda tehakse hommikuti trollis, siis ma arvaksin, et see on ekstra-kämp ja et ilmselt see Sirpi lugev kodanik ei paku vanainimestele istet, sest Sirbi pole püsti seistes mugav lugeda :-P

  Ükskord hommikul nägin trollis meest, kes luges Financial Timesi.

 2. Sinu vanaisa pika musta mantliga käisin ma veel päris kaua, ent kahjuks iga asja saab kasutada ainult niipalju ja praegu on mul uus. Muuseas, ma isegi mäletan su vanaisa.

  Sirpi ma aga kahjuks ei loe ning trolli ei kasuta, vaid käin tööl lihtsalt jala. Peetri kiriku juurest kesklinna.

 3. mina mäletan sinu venna ehitatud “Mõtle ja ehita” klotsidest torni näiteks palju paremini, kui omaenda vanaisa:D ja ma hakkasin mõtlema, et ei tea, kas ta selle mantliga nii iga päev käiski trolliga sõitmas, võibolla oli tal hoopis hall tuulepluus seljas. jah. hall tuulepluus ja diplomaadikohver, see klapib.

 4. Nägin seda “trastilist” seal Sirbis, aga mida kuidagi leida ei suutnud, oli “ilma krimmita” näitleja. Väidetavalt mõjub lugemine liikuvas sõidukis nägemisteravusele kahjulikult… ;)

 5. Ma olen korduvalt elektrirongis “Sirpi” lugenud. Midagi erilist ei oska selles näha. Muide, veel 18-20 aastat tagasi loeti “Sirpi” massiliselt, siis oli selle ajalehe tiraazh 75000-80000

 6. To save you from trouble:

  Õigekeelsussõnaraamat (1999): märksõnaotsing
  Päringule ‘trastiline’ täpset vastust ei leidnud!

  Õigekeelsussõnaraamat (1999): märksõnaotsing
  Vastuseid: 2
  krimmi/tatari keel. >>

  krimmi/tatarlane. ◊ Krimmi poolsaare rahvas krimmitatarlased

  Minu kadunud emakeeleõpetaja Ene Liivaste ütles ikka, et kuniks pole uut ÕSi välja antud, kehtib viimane publitseeritud ÕSi versioon.

  A kui ma olen Sirbi auväärt päätoimetaja käest järele pärinud, et kuidas ta kommenteerib “trastilisemat kuju” ja “krimmitust”, siis ma annan teada :)

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: