loon ja loodan sest tean

Laulupeod minu elus.

1990. a. üldlaulupidu – esimene laulupidu mu jaoks üldse, laulsin lastekooris. Ja oli vist esimene uue Eesti Vabariigi laulupidu ja ajad olid üldse, nagu nad olid – kõik oli tohutult ilus ja isamaaline:) Ma ausõna mäletan peast iga viimast kui laulu, mida seal laulsime. Klassikalised laulupeolood nagunii, aga tol aastal olid kavas ka nt Siimeri “Homme” ja Eespere “Ärkamise aeg”, mida sel aastal jälle lauldakse. Lastekooridel olid Naissoo “Mu kodu” ja Vinteri “Tootsi tantsulugu” ja Eespere “Kodu on püha” ja siis veel mingi pooleestikeelne, poolingliskeelne “Hümn vabadusele”. Oli ka veel mingi venekeelne laul valgest kasest, mida meie koor lihtsalt ei õppinud:) Dirigentidest oli Lennart Jõela kõigi pisikeste tüdrukute täielik lemmik.

1991. aasta “Laulusillad” – see oli mingi veider eesti-ameerika laulupidu vist? Mäletan maskotti, helihargiga rohutirtsu:) ja mäletan, et kavas oli “Land of Hope and Glory”.

1993. a. noorte laulupidu – Ehala “Vitsalaul” ja “Kodulaul” olid igatahes suured hitid ja Rannapi “Pisike puu” oli vist ka tookord. Ja lastekooridel oli ka üks eriti õudne laul “Koolimelanhoolia”, mida me kõik vihkasime:) Aga lauludest olulisemad olid tol peol küll muud asjad. See oli mu jaoks esimene laulupidu, kui ma koos koorikaaslastega mingis Õismäe koolis ööbisin, seni olin ikka kuskil vanaema juures olnud. Mistap on üsna loogiline, et esimese proovipäeva lõpus ostsime me paari klassiõega trollipeatuse putkast kolm purki Koff IV B õlut, peitsime need hoolikalt kellegi vihmajopesse ja jõime õhtul hiljem kuskil seal koolimajas ära. Minu meelest oli see mu elu esimene teadlik alkoholitarbimine, sealtmaalt läkski kõik käest ära:) Juba pühapäeva õhtul, kui kõik tartlased erirongiga tagasi koju viidi, jõime sama seltskonnaga igatahes Balti jaamas putka taga longerot (no see oli tolle aja trendijook mäletatavasti) ja pärast rongis olime hullult ülemeelikud ja flirtisime enast nooremate poistega. Arvestades sellega, et me olime ise 13, oli see ju paras saavutus:P

1994. a. üldlaulupidu – kuna ma tol suvel vahetasin kooli, siis teoreetiliselt olin ma peol MHG lastekooriga, aga tegelikult hängisin suurema osa ajast vist juba HTG segakoori seltskonnaga… Tolle peo hitid olid Tõnis Mägi “Koit” ja “Palve”. Ja tollel peol juhtus see, kui me suutsime Vabaduse väljakult häälega Õismäele ööbimiskohta sõita – mingi kaubik võttis meid peale ja sinna kaubikusse mahtus meid ikka mõnikümmend. Juht ise ka imestas. Ma loodan, et ma ikka liigilaulude ajaks ka lavale jõudsin (ikka veel olin lastekooris siis, sest sel ajal neidudekooride kategooriat veel polnud, ja lauludeks olid mingid Buratino-laulud, mida tuli iniseva “nukuhäälega” laulda), aga konkreetsem mälestus sellest puudub:)

1997. a. noorte laulupidu – kuulge, oli ikka tol aastal laulupidu? Ma ei usu, et ma seal käisin, aga ma ei oska arvata, miks nii:( Sest see oleks olnud mu senise elu ainus võimalus käia peol segakoooriga. Me ju isegi õppisime HTG segakooriga neid “Viimse reliikvia” laule, jah, see oli ikka laulupeonoot, kus nad olid – aga ainus esitus, mida ma mäletan, oli mu enda lõpuaktusel. Võibolla see oligi gümnaasiumilõpetamise ja ülikooliastumise pärast, et ma sellele peole ei jõudnud? Müstiline igatahes.

1999. a. üldlaulupidu ja 2002. a. noorte laulupidu – need olid need õnnetud peod, mida ma käisin KUULAMAS, sest ma ei laulnud sel ajal ise üheski kooris. Miks ei laulnud, see on eraldi lugu. Igatahes võin nentida, et laulupeol publikuks olla on väga-väga nukker ja paha, kui korragi oled seal laval olnud… Seda ma sel 2002. a. peol ka mingile tuttavale kurtsin, mispeale tuttav soovitas mul TTÜ naiskoori minna. Ja ma siis kohe sügisel läksingi.

2004. a. üldlaulupidu – see pidu sai küll nii ära blogitud, et ma ei oska rohkem enam midagi öelda:) minu esimene täiskasvanulaulupidu, aga ega ma väga täiskasvanulikult käituda küll ei jõudnud seal…

2007. a. noorte laulupidustay tuned…

4 kommentaari “loon ja loodan sest tean”

  1. Minu arust oli 1997. aasta laulupeo ja HTG koori-ga mingisugune jama, mida sa juba siis kaebasid. See koor kas ei osalenud või oli midagi muud imelikku.

    Aga laulupeol publikuks olla on väga-väga nukker ja paha ka siis kui sa pole laval olnud – seega minul igasugused laulupeo mälestused tegelikult puuduvad. Ühe korra vaatasin natukene telekast ja isegi sealt oli paha vaadata. Läksin ära välja märki laskma :P

  2. mul hakkab tekkima mingi udune tunne, et keerberg hindas laulupeo segakoorikava meie jaoks liiga keeruliseks ja siis me ntx õppisimegi ainult ühendkoorilaule vms? ja siis meid lõpuks ei lastud selle peale tõesti üldse laulupeole? vabalt võib olla.

  3. 1997 oli kindlasti laulupidu, sest ma olin äsja gümnaasiumi lõpetanud ja segakooriga laulupeol.
    Õpetajatest keegi tekitas tohutu probleemi meie alko tarbimisest, aga midagi teha kah ei saanud, sest me polnud ju enam õpilased. :P

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: