kas on su silmis peidus päikesekiir või jahe jää

Nohuhooaja saabumise puhul avalikustan siinkohal oma eriti efektiivse nohutee retsepti – et pääseks ükskord selle pidevast ümberjutustamisest või teiste blogide kommentaaridesse kirjutamisest.

Kust ma selle leidsin, ei mäleta. Perekooli foorumist ehk?

Vaja läheb ingverit, sidrunit ja küüslauku. Kogused tuleb oma maitse ja kogemuse järgi paika timmida – mina panen ühe sidruni, mõned küüslauguküüned ja pigem suurema tüki ingverit, sest mulle ingver maitseb. Küüslauguküüned ja ingverijuurejupid on hea suure kööginoa küljega lapikuks litsuda, et mahl välja pääseks (ja ingverit ei soovitata üldiselt vist lõigata, siis minevat kibedaks – parem on murda). Sidrun viiludeks või sektoriteks, nagu endale meeldib. Kõik see potti panna, vesi peale ja korraks keema lasta; siis lasta veidi kaane all tõmmata ja võibki esimese kruusitäie endale valada. Ülejäänu las tõmbab edasi, läheb ainult paremaks. Juua võib niisama või meega (mee raviomadused kaovad liiga kuuma joogi sees, aga võib ju lasta veidi jahtuda või siis võttagi mett ainult maitseparandajana). Kui jook on jahtunud, võib teda jälle soojendada, ja kui otsa saab, siis saab samade juurikate peale teise tõmmise veel teha. Kolmas jääb juba lahjaks.

Hiljemalt kahe päeva pärast on nohu läinud ja tagasi ei kipu tulema. Ma ausõna ei tea, kuidas ja miks see töötab, aga töötab. Kes on proovinud, on rahule jäänud, ausalt. Paljud muidugi ehmuvad juba kirjelduse peale ja ei proovigi, aga uskuge, see maitseb PALJU paremini, kui retsepti lugedes arvata võiks. Lõhn küll eriti hea pole:P

Advertisements

Üks vastus to “kas on su silmis peidus päikesekiir või jahe jää”

  1. Leeloo Says:

    Muide. Ma ükskord lõikusin ingveri julmalt kuubikuteks ja midagi ei juhtunud. Et noh, kibedaks ei läinud.

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s


%d bloggers like this: