#68 Maraton

Kui keegi on siiamaani uskunud, et iidne Marathon oli Ateenast täpselt 42,195 km kaugusel, siis – täna on mul tuju see illusioon purustada.

Meeste maraton 1908. aasta Londoni olümpial pidi olema “umbes 25 miili” pikk, nagu maratonidistantsid tol ajal olidki. Inglastel õnnestus välja mõõta rada, mis algas Windsori lossi juurest, lõppes tookordse olümpiastaadioni kuningliku looži ees ja oli “umbes 26 miili pluss üks ring staadionil”. Viimasel hetkel aga selgus, et päris nii ei saa joosta, sest väravast, kust oli plaanis läbi joosta, sõidavad läbi hoopis kuningas ja tema kaaskond tõldadega. Nii juhtuski, et joosti hoopis “umbes 26 miili pluss 385 jardi staadionil” ja sellest omakorda sai märkamatult igaveseks 26 miili ja 385 jardi ehk 42,195 kilomeetrit.

Loo moraal on tegelikult see, et isegi kui neil oleks õnnestunud oma miilid täpselt paika saada (mida nad, tundub, eriti ei üritanudki), siis kilomeetrites oleks see ikkagi mingi täiesti suvaline number. Teine moraal on ka: monarhia võib kõige ootamatumate kohtade peal jalgu jääda.

(Illusioonipurustamise tujus olen täna sellepärast, et lootsin osa võtta 2014. aasta Londoni maratonist, aga selles loteriis, mis nende stardikohtade jagamiseks korraldatud on, mul ei vedanud. Paistab, et oma esimese maratoni jooksen hoopis Pariisis… aga distants on ikkagi Londoni oma!)

Advertisements

2 kommentaari to “#68 Maraton”

  1. Kaur Says:

    Ja päriselt jooksed sa veel rohkem, sest see 42.xxx on piki ideaalset trassi, kus sa lõikad kõiki kurfe perfektselt jne. Aga no mis puutub sinu esimesse maratoni, siis miks mitte 5. oktoobril Tartus?

  2. kitty Says:

    sest ma pole veel treenima hakanud.

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s


%d bloggers like this: