confront your enemies avoid them when you can

Kas Citymarketi müüjad saavad tulemuspalka selle järgi, kui palju tasuta pisikesi krabisevaid kilekotte nad suudavad ostjatele kaasa anda? Mujal suhtutakse mu kilekotimittetahtmisse kas ükskõikselt või siis lausa ignoreeritakse seda ja topitakse ikka mingil ebaviisakal moel kott kaasa. Citymarketis on neil kilekoti vajalikkuse ja paratamatuse kohta välja töötatud lausa mingid argumendid, mille abil mind siis viisakalt … Loe edasi “confront your enemies avoid them when you can”

Kas Citymarketi müüjad saavad tulemuspalka selle järgi, kui palju tasuta pisikesi krabisevaid kilekotte nad suudavad ostjatele kaasa anda? Mujal suhtutakse mu kilekotimittetahtmisse kas ükskõikselt või siis lausa ignoreeritakse seda ja topitakse ikka mingil ebaviisakal moel kott kaasa. Citymarketis on neil kilekoti vajalikkuse ja paratamatuse kohta välja töötatud lausa mingid argumendid, mille abil mind siis viisakalt ja naeratades püütakse mõjutada. Tänane hitt salatiletist: “Aga teile antakse kassast nagunii kott.” Möh? Kogusin end hetkega ja pareerisin osavalt: “Ma ütlen kassas ka, et ma ei taha.” Kujutan juba ette lõunapausil tagaruumis järgnenud ajurünnakut – mida selliste hulludega teha?

No mida iganes, peaasi, et nad mu peale ei karju.

7 kommentaari “confront your enemies avoid them when you can”

 1. k6ike kilekottida on lihtsam, kui kuulata kliendi vingumist, et salatikarbist nõrgunud neste rikkus tema uue Toyota istmepolstri ära (nii ütlevad nad ise).

 2. Jah, aga sa muidugi mõistad ju, et kilekottidesse pakendamine on müüja töökohustus.

  (Kusjuures, OK, kilekotid jah – on neid siis niipalju vaja?)

  Aga ma mõtlen, et müüja küll olla ei tahaks, eks? Sest siis sa igaljuhul oled vastutav kilekottidega reostamise, kaardimakseterminalide rikete, jms eest.

  See comment on pühendusega Mustamäe Prisma müüjale, kes juba täpselt teab, mismoodi minu asju pakendada ning alati mulle meeldivat päeva jätku soovib. Aitäh!

 3. Täpselt samad kogemused. “Palun ärge andke kilekotti” – “Möhh” ja jätkatakse pakendamist “Palun, mul ei ole seda kilekotti vaja” – “Misasja?”

  – “Aitäh, aga ei ole vaja minu asju pakendada” – õlakehitus sellise näoga, et mis sa hulluga ikka teed.

  Ja mina mõtlen, et kui nad mu asjad kõik ühte- kahte paberkotti pakendaks, siis ma vist laseks neil tegutseda.

 4. Mőnd kilekotti on vaja, sest millegagi on vaja paar korda nädalas siiski prügi ja kasutatud kassiliiv selleks ettenähtud paika toimetada. Aga tősi see on, et Kitimarket on kuidagi eriti kilekotisőbralik paik. Kord nägin, kuidas ühe ostja KŐIK ostud eraldi kotti pakiti. Ma ei liialda.

  Teadlik ostja Hool tarbib seljakotti. On märksa loodusesőbralikum kui paberkott, mis – muide – tundub olevat kilekotist isegi pisut saatanlikum leiutis. Sest annab petliku tunde keskkonnasäästlikust lähenemisest, ent kuna on tegelikult nišitoode, siis kulub ühe paberkoti loomise peale märksa rohkem väärtuslikku energiat.

  Stiilipolitsei nőuanne tänaseks: ostukäruga autoni sőitmine on halb toon.

 5. Ostukäruga autoni sõitmine on väga hea toon, kui oled unustanud koti poodi kaasa võtta. Siis saad asjad laduda otse autosse või pagasnikus olevasse kotti:P

  Iseasi, kui hea toon on autoga poes või üldse kusagil käia.

  Aga jah, paberkotid on veidi overrated. Korduvkasutus on oluline. Sellepärast häirivad mind kõige rohkem just need pisikesed krabisevad kotid, mille ainus kasutusviis on just nimelt kassiliiva kogumine. Ja no nii palju seda liiva nüüd ka ei ole.

 6. Noh, ma mõtlesin pigem, et kui keegi nii usinalt paberkotte topiks, kui kilekotte, siis ma ei viitsiks vist võidelda. Sest need on a) lagunevad b) kasutatavad hiljem autos prügikotina ja märkmepaberina. Pealegi ei kasuta ma üldjuhul mingeid kotte – ma ostan täpselt nii palju kui ma käes koju/autoni viia saan. Seega saaks minu loomulik laiskus võitu. Ja hulk mõttetut inimenergia kulutamist vaidlusele kott/mittekott jääks ka ära.

 7. On üks asi, milleks kilekotid abiks on. Nendega saab enne prügikasti viskamist mõnusa paugu teha :)

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: