do you remember things once were different

Ma arvan, et ühiskond muutuks paremaks ja tervemaks, kui Harju maavanem järgmine kord, kui ta midagi ära tahab keelata, keelaks Käsna-Kalle kujulised õhupallid. Ja dalmaatsia koera kujulised ka. No vähemalt tuleks rangelt piirata nende müüki laste laulupeo ajal!!! Üldiselt oli laulupidu minu jaoks jälle üritus sarjast palju-küsimusi-vähe-vastuseid: * kas mu isamaa on tegelikult ka mu … Loe edasi “do you remember things once were different”

Ma arvan, et ühiskond muutuks paremaks ja tervemaks, kui Harju maavanem järgmine kord, kui ta midagi ära tahab keelata, keelaks Käsna-Kalle kujulised õhupallid. Ja dalmaatsia koera kujulised ka. No vähemalt tuleks rangelt piirata nende müüki laste laulupeo ajal!!!

Üldiselt oli laulupidu minu jaoks jälle üritus sarjast palju-küsimusi-vähe-vastuseid:

* kas mu isamaa on tegelikult ka mu arm? aga õnn ja rõõm?
* kas laulupidu peab tingimata olema isamaaline üritus?
* kas laulupidu üldse on enam isamaaline üritus või arvavad kõik harjumusest, et on, aga tegelikult on lihtsalt… lauljate ja muusika pidu?
* milliste mägede harjadelt see Lüdigi koit ikkagi kumab? (ise kujutasin Kaukasuse varal ette, tundub efektne küll)
* miks peab üksteist tuulte ja külma käes hoidma?
* kust ma leian rahvatantsurühma, kes võtaks minu, üksiku naisterahva, kes pärast 8. eluaastat tantsuga tegelenud pole, endaga 2009. aastal tantsupeole?
* mida lapsed neis Käsna-Kalledes ikkagi leiavad?!

5 kommentaari “do you remember things once were different”

 1. hm. peale/enne eelmist pidu ma vist esinesin lubadusega omale järgmiseks peaks tantsurühm otsida (koori laulma mind niikuinii ei võeta, aga rahvatantsutrennis sai ka peale 8. eluaastat käidud). lubadus on siiamaani lubaduseks jäänud. viimane hetk parandada? appi, peale oma ema ei tule ühtegi aktiivset rahvatantsijat meelde ka (sinna rühma võetaks sind üsna kindlasti, mind mitte, sest tegu on naisrühmaga. tõsi, nad ei tegutse sugugi tallinnas).

 2. Oi, Kitty. Käsna-Kalle õhupallid… Eelmise aasta Rabarockilt ma ostsin oma kärsale ka ja sõitsin peale RR-i maale. Poiss oli täiesti sillas.

  Aga.

  Kalle oli heeliumi täis. Ja rebis ennast paari tunni pärast poisi käest lahti ja pani üle metsa Suislepa poole jugama. Traagika oli kohutav. Peale seda otsustasin, et enam ei osta, sest neid pisaraid oli lihtsalt tappev vaadata…

 3. Ma arvan, et laulupidu on isamaaline üritus… ma ei tea, olnud umbes paar korda ajaloo jooksul, aga üldiselt on ta ikka lauljate ja muusika pidu. Igasuguseid eesti kultuurile omaseid asju või reklaamida “isamaalisena”, kui tekib vastav vajadus. See ei tähenda, et need tegelikult mingit isamaavaimu kannaksid.

  Üksteise hoidmine mulle iseenesest meeldib mõttena, nii päikese kui tuulte ja külma käes, miks mitte.

  Ma arvan, et Käsna-Kalled on heeliumi täis ja see on põnev.

 4. Mulle ka ei meeldi Käsna-Kalle, minu meelest näeb ta hirmus välja. Aga mul on üks tuttav kuueaastane poiss ja kui ma temaga Central Pargis käin, siis ta nõuab alati jäätist. Kui juhtub olema selline tore päev, et lapse ema on lubanud jäätist osta, siis poiss valib alati Käsna-Kalle jäätise. Sest sellel on kommidest silmad. Nii et tegelik Käsna-Kalle armastamise põhjus võib tõesti olla heelium või kommid :)

 5. Laulupidu on lauljate ja muusika pidu, mida kogunevad kuulama isamaalist elamust ihaldavad rahvamassid. Pärast Lüdigi “Koidu” ärakuulamist löövad nad aega surnuks sašlõki- ja õlle- (lastelaulupeol jäätise-) sabades ja kogunevad lõpulauluks jälle laulukaare ette, kus siis Isamaaline Hetk ka lõpuks kätte jõuab.
  Testitud.
  Käsna-Kalle kohta kahjuks ei tea öelda.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: