and a happy new year

Kokkuvõtted vanast aastast ja lubadused uue jaoks. Ma ei taha nende kummagagi tegelda. Kas ma tohiksin, palun, vahelduse mõttes esitada uue aasta jaoks hoopis nõudmisi? Et nagu… mida te kõik saaksite uuel aastal teha paremini kui vanal, et ma maailmaga rohkem rahul oleksin?:P Tooge mu raamatud tagasi – ja plaadid ja filmid jne. Ma ei … Loe edasi “and a happy new year”

Kokkuvõtted vanast aastast ja lubadused uue jaoks. Ma ei taha nende kummagagi tegelda. Kas ma tohiksin, palun, vahelduse mõttes esitada uue aasta jaoks hoopis nõudmisi? Et nagu… mida te kõik saaksite uuel aastal teha paremini kui vanal, et ma maailmaga rohkem rahul oleksin?:P

Tooge mu raamatud tagasi – ja plaadid ja filmid jne. Ma ei mäleta enam, kellele ma mida olen laenanud, kuigi eelmise aasta suvest alates mul peaks kõik kirjas olema. Aga kuhu on saanud need asjad, mis ma laenasin välja näiteks aastal 2001? Ja misasjad need üldse olid? Siis veel, mind jätab külmaks, kui te väidate, et oijah, ma laenasin sult jah kolme kuu eest selle, aga ma pole jõudnud läbi lugeda. Isegi raamatukogud ei anna tänapäeval kauemaks kui kuuks ajaks oma raamatuid käest ära!

Ärge saatke mulle spämmi. Ei, ma ei loodagi jõuda nende kõrgkoolidiplomimüüjateni, kes mind millegipärast vahetult peale ülikooli lõppu oma pakkumistega pommitama hakkasid. Aga ma tahaks olla säästetud “naljakatest” ja “armsatest” pildikestest, jutukestest, laulukestest ja videoklipikestest, mida inimestele kohutavalt meeldib saata laiali valimatult kogu oma addressbookile. Esiteks: need EI OLE naljakad. Veel vähem armsad. Kullakesed, iga potentsiaalselt armas asi kaotab oma armsuse kohe, kui teda üritada Powerpointi vahenditega väljendada. Nii, ja teiseks on meil töö juures olemas spetsiaalselt sellise jura jaoks mõeldud kaust võrgukettal ja ma saan kõik need asjad sealt kätte, kui mul peaks olema aega ja tahtmist neid vaadata. Kolmandaks on see pildi- ja presentatsioonijura mulle tehniliselt neetult ebamugav, vat nii. Neljandaks… ah, keda huvitab. Ei, siiski. Kui te tõesti arvate, et ma peaksin näiteks rohkem naeratama, nädala viimasest kolmapäevast viimast võtma, oma lähedastele ütlema, kuidas ma neist hoolin; kui te tahate mind hoiatada ohtude eest, mis võivad järgmisel aastal mind ähvardada, või meenutada mulle, et te olete ikka mu jaoks olemas – kas oleks palju palutud, et seda mulle otse öeldaks, mitte ei saadetaks mingi pagana slideshow‘ga, mis ketrab juba neljandat ringi ümber maailma? Ja kui te seda kõike mulle tegelikult öelda ei taha… noh, saate aru küll.

Pidage lubadusi. Ärge andke lubadusi, kui te ei suuda neid pidada.

Rääkige ja kirjutage ilusas ja korralikus eesti keeles. Jah, see on oluline. Komad ja kokku- ja lahkukirjutamine ja järele/järgi, õigesti/õieti, vahel/vahest vahel vahetegemine.

See käib muude keelte kohta ka. Their, they’re ja there on täitsa erineva tähendusega sõnad, ausalt.

Vastake kirjadele, mis teile saadetakse. Ärge tehke nägu, et te pole neid iial kätte saanudki.

Sorteerige prügi, printige kahepoolselt, ärge laske endale liigseid kilekotte kaela määrida. Mõelge, enne kui ostate. You are a guest of nature. Behave!

5 kommentaari “and a happy new year”

  1. Ja sööge oma supp ära!

    Piisavalt Head Uut Aastat, Kitty.

    Nüüd ma olen jälle kindel, et ilmas on vähemalt üks siiras inimene veel olemas. :-P

  2. Aitäh, sofie. Ma lähen häbenen nüüd kusagil natuke omaette. Ilmselt peab ennast miskil moel õlitama ka natuke.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: