if only i could turn back time

Tegin jubeda vea – lugesin töömaili. Pühapäeva õhtul. Selle asemel, et oodata esmaspäeva hommikuni, kui seda enam nagunii poleks vältida saanud. Nüüd ma TEAN, mis jamad mulle viimase kahe nädala jooksul kaela on sadanud ja viivitamatut lahendamist ootavad. Ootamatul kombel on teadmine aimamisest oluliselt hullem. Ja ära teha ei saa enne hommikut midagi… Kuna ma … Loe edasi “if only i could turn back time”

Tegin jubeda vea – lugesin töömaili. Pühapäeva õhtul. Selle asemel, et oodata esmaspäeva hommikuni, kui seda enam nagunii poleks vältida saanud. Nüüd ma TEAN, mis jamad mulle viimase kahe nädala jooksul kaela on sadanud ja viivitamatut lahendamist ootavad. Ootamatul kombel on teadmine aimamisest oluliselt hullem. Ja ära teha ei saa enne hommikut midagi…

Kuna ma loen raamatuid LIFO süsteemiga ehk siis viimasena hangitul on alati kõrgeim prioriteet, siis sain täna läbi selle, mille eile Budapesti lennujaamast ostsin (jah, mu eilses päevas oli liiga palju lennujaamu…). Malorie Blackman, Noughts and Crosses. See oli ka The Big Readis ja ma ei olnud sellest iial kuulnud, aga ta oli lennujaama ajaleheputkas olemas ja talle oli peale kirjutatud, kui palju lasteraamatuauhindu ta võitnud on. Ma olin tol päeval juba neli raamatut ostnud, nii et tundus kuidagi väga normaalne viies ka võtta.

Ja oligi hea raamat. Mitte ainult sellepärast, et aitas lennukites aega mööda saata. Seal oli rassismist… ja armastusest… ja suurekssaamisest. Ilus ja kurb ja kõik. Nüüd on ta mu riiulis ja kes tahab, võib laenuks saada. Eesti keeles seda igatahes välja antud ei ole. Aga võiks. Vahelduseks skandinaavia noorsooraamatutele, mis ka antud probleeme käisitlevad, aga oma spetsiifilisel moel, mis mulle on hakanud närvidele käima.

Ahjaa, noughts (jah, see peabki väikese tähega olema) ja Crosses on nullid ja ristid ehk siis alam ja ülem klass. Valged ja mustad. Orjad ja isandad. Mustad valitsevd ühiskonda ja valged teevad musta tööd. Sihuke maailm.

aga veel, mis puutub skandinaavlastesse ja nende probleemikäsitlustesse, siis sain ma ungarlastelt teada, et eestlased olevat ka tüüpilised vastikud igavad skandinaavlased. Et miks? Sellepärast, et meie, erinevalt ungarlastest, üldiselt täidame seda seadust, et lapsed peavad autodes turvatoolis olema. Ja see on safe but boring ja seega taunitav. Mine võta siis kinni. Skandinaavlaste meelest oleme me jällegi jubedad seaduseeirajatest idaeurooplased…

Ungari kohta võiks veel paljugi rääkida, aga las jääb pärastiseks kah midagi.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: