reach out and touch faith

Eesti Päevalehe keelekasutus ajab mind perioodiliselt marru. Perioodiga nii umbes üks päev:P (Sellepärast kutsutaksegi seda perioodikaks?)

Täna saime me siis teada, et inimesed ostavad soola kokku, justkui saabuks viimnepäev. No kes ostab viimsepäeva eel soola või muid pikaajalise säilivusega kaupu, seletage mulle ka? Mina ostaks piiratud (aga mitte väga väikseks piiratud) koguse alkohoolseid jooke hoopis näiteks.

Ja shanghailased tohivad nüüd teatud tingimustel teha veel ühe lapse. Mind kohe huvitab, kes neil seda “tegemist” enne keelas. “Last tegema” on minu meelest mingi 19. sajandi päritoluga maarahva släng üldse. Kirjandis tõmmataks sellisele väljendile jäme laineline joon alla. Aga kes see üleriigilist päevalehte ikka joonida julgeb, eks.

Advertisements

4 kommentaari to “reach out and touch faith”

 1. devil Says:

  Ma keelt ei oska, aga kas seksimine ei ole tegevus? :)

 2. kitty Says:

  Näe. Juba sa saidki uudise mõttest valesti aru – seksimine ei olnud hiinlastel ju enne ka keelatud. Laste sünnitamine oli. No ja nüüd tohib pere ühe lapse veel saada. Aga Päevaleht väidab, et tohib teha… ehk siis seksida?

 3. madiken Says:

  ausõna, kergelt naljaks on jah :P

 4. devil Says:

  Vot kus siis koer maetud oli. Ma pigem ei saanud uudise mõttest valesti aru, vaid ei saanud seda aru, et kust otsast see Sulle probleemi tekitas.

  Tegelt on päris naljakas kuidas osad inimesed (ehk siis keeleliselt palju arenenumad) sellised asju märkavad. Mina märkan ainult seda, kui keegi “gi” ja “ki” liidet kuskil valesti kasutab, nagu “kellegile” jms. Elagu EW.KEEL :)

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s


%d bloggers like this: