i was always workin’ steady but i never called it art

kuna mu kontoripäevad on päris pikad ja tihedad, siis püüan Duolingo kõmri keele harjutused kohe hommikul rongis ära teha, sest siis on kindel, et on tehtud ja ei unune. pealegi tundub see sellise… voorusliku ajakasutusena. last but not least, hommikuse värske ajuga läheb see asi ikka tükk maad libedamalt kui lõunasöögi kõrvale või õhtul koduteel.

aga on selgunud, et seda aju värskust on ka erinevat. päevad pole vennad, ööuned ei ole kohe kindlasti õed. olen vaadanud, et see, kuidas hommikul Duolingoga edeneb, ennustab päris hästi ka ülejäänud tööpäeva mõttetegevuse kvaliteeti.

kuna see on järjekordne äpp, mille eest ma maksta ei raatsi, sest põhimõtteliselt saab tasuta ka hakkama, siis alustan hommikuid viie südamekese ehk “eluga”, mis tähendab, et uue materjali omandamisel saan teha kuni viis viga. (vigu saab vabalt ka mitte teha, sest vihjed on saadaval. aga ma kuulsin Grete Arro käest, et just vigu tehes inimene õpib, ja seega ma enamasti ei piilu, feilin mõnuga.) vana materjali kordamise abil saab elusid jälle juurde ka teenida ja kui piisavalt (st õhtuni) oodata, tiksub jälle viis tükki täis nagu arvutimängus ikka. aga hommikul rongis on selle juurdeteenimise jaoks aega napilt ja ootamiseks üldse mitte.

seega skaala sai selline:

rongist mahamineku ajaks 5 elu alles – tippvorm, tööl võib teha tähtsaid otsuseid, jagada suuri lubadusi ja on kõrge tõenäosus, et tuleb mingi uus nutikas mõte ja kõik on nagu et: wow, kuidas me ise selle peale ei tulnud.

rongist mahamineku ajaks 1-4 elu alles – normaalne päev. asjad laabuvad ja ühtegi tegevust ei pea otseselt parema päeva ootel edasi lükkama.

rongist mahamineku ajaks elud otsas – pole suurem asi päev. koosolekutel tasub suu pigem kinni hoida ja kui mingeid kirjatöid üldse teha, siis ära saata/teistele lugemiseks jagada ei tasu, las ootab homset ja ületoimetamist.

enne rongist mahaminekut elud otsas – kõige parem oleks, kui saaks joonelt tagasi koju magama minna, aga kuna selle jaoks on juba hilja, siis tuleb lihtsalt hoida madalat profiili, võtta võimalusel pikem lõunapaus ja tegelda ainult rutiinsete ülesannetega (testimine, kuluaruanded, puhkuseavaldused ja to-do listi pihtalt ümberkirjutamine on enamvähem turvalised asjad).

kõlab nagu päevahoroskoop või naisteajakirja isiksusetesti tulemus, aga minu jaoks täiega töötab. mitu korda olen üllatunud, et enesetunne ennustab päeva produktiivsuse osas üht, aga Duolingo teist, ja öökullil on alati õigus!

tean, mida Owen tunneb

2 kommentaari “i was always workin’ steady but i never called it art”

  1. Ma hakkasin su postitust rõõmsalt lugema, et töö tegemist edasi lükata, lugesin kaks lõiku läbi ja sain neist inspiratsiooni: teha uinak, enne kui mõelda üritada.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: