lift me like an olive branch and be my homeward dove

kuigi november pole kaugeltki mu lemmikkuu aastas (kellel oleks), pean ikkagi nentima, et november on üks olulisemaid põhjuseid, miks ma Londonis elan. sest see on siin täiesti talutav kuu, mitte mingi kolmekümnepäevane kannatus! jah, külmem kui mulle ideaalis meeldiks ja päevad võiks ka pikemad olla, aga kottpime ei ole ja õues asju teha on täiesti normaalne idee. tihti paistab isegi päike.

täna näiteks panin maha nartsissisibulad, niitsin muru (okei, polnud seal suurt midagi niita, aga hekseldasin langenud puulehed trimmeriga läbi, lootuses, et nad kevadeks ülejäänud mullaga üheks saavad nii), sõitsin paarkümmend kilti rattaga ja käisin ujumas (õhk +3C, vesi +6.5C, väga pikalt just ei solberdanud, aga sajameetrise ringi ikka tegin ära). head esimest adventi teile ka.

12 kommentaari “lift me like an olive branch and be my homeward dove”

 1. Jaa, ka Itaalia november on mõnus. Valmivad sidrunid ja lillkapsad, saab veel ujumas käia, aga juba sobib ka kuuma teed juua või peale ujumist väike klõmm Jägermeisterit.

   1. see “lumega on vähem pime” jutt paneb mind alati mõtlema, et põmtselt võiks ju poodides ka lambipirnide asemel lihtsalt valget põrandavärvi müüa. “teil on toas pime? pole midagi teha, sellises kliimas me juba elame, aga teate, pruuni põrandaga oleks veel hullem!”

    mulle isiklikult sobib hästi, et pimeduse vastu on taevas… päike. you do you :)

   2. pirnid on pirnid, aga akende vähesuse puhul soovitatakse küll just nimelt heledaks värvimist.

   3. nojah noh. elasin yhe aknaga majas, nyyd kolisin kolme aknaga majja ja r66mustan, et ikka nii palju m6nusam on, kui toas p2evavalgust on – aga s6brad vanast majast pyyavad mind veenda, et koli tagasi, me v2rvisime p6randat ja siin on nyyd nii hea valge :D kindlasti ongi valgem kui enne, aga mulle ikkagi istub see akende v2rk kuidagi rohkem. ja valge p6rand on muus osas ka ebapraktiline (ytleb inimene, kes ei p6lga mustust eriti, kuni seda N2HA ei ole).

   1. ot, a kas teil ei olnud just paar päeva tagasi mingi meetrikõrgune lumi, millest pool elu seisma jäi? Inglismaa on muidugi suur ja lai, vbla see igale poole ei ulatunud. Kui lumehanged juba kohal on, on igatahes kergem elada maal, kus sellega ollakse harjunud ja vastav infra olemas.

   2. jajaa, lumi tuleb maha kyll, aga p6hjas ja m2gedes, mitte Londonis. sellep2rast ma ei elagi m2gedes ka (suvel mulle seal v2ga meeldib). eks neid paari cm juhtumeid on paar korda olnud 9 aasta jooksul ka, aga see ei kesta kaua ja teeb pigem nalja, kui siis metroo seisma j22b, sest “wrong kind of snow”. sellega ei pea kuude kaupa elama.

    https://roger.pri.ee/2015/02/03/89-weather-chaos/ yks n2ide sellest, kuidas see ykskord juhtus ja mis ilmarahvas arvas.

   3. a sinul on muidugi seal sündinute ees kogemuste eelised. Meenub paari Londonis elava tuttava eestlase jutt, et kui paar sentimeetrit lund maha tuli, siis osa ei saanud üldse kodust välja ja teised ukerdasid nagu Bambi jää peal, samal ajal kui nemad käisid oma kogenud sammu ja roomiksaabastega teistest mööda nagu postidest.

   4. Ma olen ka eestlane ja lumega ‘täitsa kodus’, aga kui siin Londoni lähistel (või kus tahes mujal Inglismaal) ikka lumi korraks maha tuleb, siis ei päästa eestlaseks olemine mind kuidagi ilma talvekummideta autoga sõitmises. Mu maja lähedal olevad suured teed võivad küll juba kohaliku omavalitsuse poolt lume hoiatuse eelsel ööl soolatud olla, aga see ei tähenda, et ma oma maja ees olevalt teelt sinna suurele teele pääseks ilma et ma oma naabrite autosi selle lühikese sõidu ajal ära ei rammiks. Või kui su tee viib kasvõi väikesest mäest ülesse või alla ja sa istud autoga mäe all ja hirmuga vaatad kuidas suur veoauto sealt lihtsalt alla libiseb ning sul ei ole kuskile isegi põgeneda. Mäest ülesse nagunii ei saaks ja kõik teed on minutiga ummikus ning teel risti olevaid autosid täis.

    Ma pigem imestan, et nii paljudele eestlastele sellest nii raske aru on saada või nii palju nalja valmistab, et sellistes olukordades muutub liiklemine tõsiselt ohtlikuks nii autojuhtide kui ka jalakäijate jaoks.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: