will you remember my name

Eile tüdinesin ma lõplikult ära sellest, et keegi ei oska mu IE seadeid nii paika panna, et ta mu peale enam ei möliseks iga väikse asja pärast. Nüüd on mul Firefox ja ma olen armunud. Tõesõna, kõik, mis mulle temast räägitud on, on tõsi. Ükskord ometi on mul brauser, mis aitab mul tööd teha, mitte … Loe edasi “will you remember my name”

Eile tüdinesin ma lõplikult ära sellest, et keegi ei oska mu IE seadeid nii paika panna, et ta mu peale enam ei möliseks iga väikse asja pärast. Nüüd on mul Firefox ja ma olen armunud. Tõesõna, kõik, mis mulle temast räägitud on, on tõsi. Ükskord ometi on mul brauser, mis aitab mul tööd teha, mitte ei sega vahetpidamata!

Aga tegelikult tegi mind mõtlikuks see, et tegu ei olnud üldse armastusega esimesest silmapilgust. Kõigepealt ma kartsin, siis ma olin vihane ja siis nõutu. Või oli see nüüd mingis teises järjekorras? Igatahes olin ma äärmiselt häiritud sellest, kuidas asjad olid järsku teistmoodi, ja mul läks tundide kaupa aega ja mitu rahunemist, enne kui ma suutsin üldse rahulikult konfima hakata.

Ei, Firefox pole milleski süüdi. See ängistavate emotsioonide rünnak on juba liigagi tuttavaks saanud – alles ma vahetasin ju telefoni ja paar nädalat enne seda opsüsteemi… Skeem on iga kord sama – ma olen otsustanud, et vana ei sobi, ma tean, et mul on uut vaja, ma valin uue ise ja hoolikalt välja… ja siis on ta mul olemas ja siis on paanika, sest ta on teistsugune kui vana! Ma olen tagala hoolikalt ära kindlustanud ja valmistanud ette kõikvõimalikud migratsiooniprotseduurid, ma olen vajalikud andmed eksportinud ja varundanud ja mis kõik, mul ei ole midagi karta, aga ikkagi ma kardan. Eriti kui ma nuppu “impordi kogu oma elu” esimesel katsel üles ei leia:P (Selles suhtes oli Firefox küll väga sõbralik.)

Ma olen alati arvanud, et ma kardan uut tehnoloogiat keskmisest inimesest vähem, aga nüüd on küll hakanud tekkima tunne, et ma kannatan mingi muudatusfoobia all.

12 kommentaari “will you remember my name”

 1. Ma ei mõista ainult, mida on brauseris nii väga konfida või mis on seal nii väga teistsugust, kui IE-s. Väljanägemine ja kõik muu on põhimõtteliselt siiski täpselt sama sugune.

  Ja mida IE siis nii väga mölises iga asja pärast?

 2. ma vist endiselt ei viitsi eikellegagi vestelda. võiksin muidu seletada küll, aga kes sa oled, kulla Hämming?

 3. IE’s ju ei saa näiteks ühes aknas mitu eri lehte lahti võtta. IE on aeglasem. Ja IE ei ole pooltki nii turvaline, kui seda on FF. Paar FF head omadust, vottt! :D

 4. Ma olen ka õudselt harjunud igasuguste asjadega, siis nad hakkavad tüütama ja tahaks hirmsasti rutiini lõhkuda. Sest tundub nagu oleksin ise vanaks jäänud ja kapseldunud. Ja IE on vaid üks väike näide. Nüüd valitseb minugi arvutis mingi firefox, aga ma küll ei leia endas jõudu ega aega tema nüanssidega tegelema hakata. Seega ilmselt ei kasuta pooltki võimalustest.Sa oled ikka hämmastavalt ettevõtlik ja julge.

 5. kittyl vahetati opsüsteemi? millega sa nüüd siis töötad? kaua hommikune boot aega võtab ja kas reset-nuppu läheb sageli vaja?

 6. Poolthääl FF ruulimisele. Samas ei saa ma aru, kuidas täri suudab seda ligi pool tundi konfida :)

 7. ise olen suur alt.brauserite fänn ja kasutan ka ff juba pikemat aega (kui fööniksist sai lind ja sellest rebski) – ainuke probleem siiani on olnud sampo panga lehega (ja muidugi vanade mittekompatiiblite(js) veebilehtedega), mis hakkas miskipärast reloadi tegema umbes iga sekundi järel.

  sestap tasub tagavaraks kuskile tavaline mozilla asetada

 8. no minul ntx see konfimine seisnes selles, et ma lohistasin bookmargid kõik jälle õigesse järjekorda. sest et asjad peavad ju olema ÕIGESTI järjestatud, mitte tähestiku või lisamise kuupäeva või krtteabmille alusel:P

  ja siis oli suur paanikahetk, kui mul polnud enam mu Google Toolbari ja ma pidin alternatiivi kuskilt menüüdest või optionitest üles leidma…

  ja mingil täiesti tobedal alusel valiti välja mingid asjad, mis lükati Bookmarks Toolbar Foldreisse ja selle kaudu eraldi nupuribale, aga ma tahtsin sinna hoopis muid asju.

  minu vana start page’i importimisega ei tulnud see elukas ka toime. nipet-näpet oli optiomnites veel asju, mida sai käepärasemaks kruttida. aga muidu on ta ikkagi super:)

  sk, ma ei buudi üldiselt hommikuti, sa buudid või? ma vajun õhtul vaikselt standby’sse ära tavaliselt, kuigi vahel kipub see rohkem hibernate’iks kätte minema;)

 9. ”est et asjad peavad ju olema ÕIGESTI järjestatud, mitte tähestiku või lisamise kuupäeva või krtteabmille alusel:P”

  Täiesti nõus! Mul oli sama asi, tirisin neid õigetesse kohtadesse. Harjumise asi :DD

  Hm.. ma pole oma arvutit juba aastaid ööseks välja lülitanud, isegi stand by’le mitte pannud. Lihtsalt lülitan kuvari välja ja magan, ei häiri see hääl :D

 10. taganutet kuugli riistaribast on kirjutatud ka nii:

  6. Google’s toolbar is spyware:

  With the advanced features enabled, Google’s free toolbar for Explorer phones home with every page you surf, and yes, it reads your cookie too. Their privacy policy confesses this, but that’s only because Alexa lost a class-action lawsuit when their toolbar did the same thing…

  edasi loeb http://www.google-watch.org

 11. Mulle meeldib mõte nupust “impordi kogu oma elu”. Ma sain täna läpaka ja kuna itimeestel polnud aega, siis kästi ise hakkama saada. Ei saanud hakkama :( Lähen esmaspäeval kõrvad löntis itimeeste juurde tagasi..

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: