c’était l’hiver dans le fond de son coeur

Tänase päeva üllatus on minu jaoks see, et leidub ikkagi inimesi, kes ei kanna helkurit sellepärast, et see ei sobivat mantli juurde. Ma mõtlen, neid leidub siin, Eestis, Tallinnas, novembris. Varsti saavad otsa, ma arvan.

Tänase päeva üllatus on minu jaoks see, et leidub ikkagi inimesi, kes ei kanna helkurit sellepärast, et see ei sobivat mantli juurde. Ma mõtlen, neid leidub siin, Eestis, Tallinnas, novembris.

Varsti saavad otsa, ma arvan.

9 kommentaari “c’était l’hiver dans le fond de son coeur”

 1. Siin on ilmne turunišš hakkajale ettevõtjale. Keegi võiks OMETI tegema hakata helkureid, mis sobivad ka mantli külge panna. Sellised, mis päevalguses soliidsed ja diskreetsed, mitte mingid totrad orava-, lumehelbe- või südamekujulised. Ilus klipsiga kinnitatav liist/laast võiks olla. Mitte selline, mida tuleb haaknõela ja valge niidiga riputada. Või takjaseljaga, mis end riide külge haagib. Või mis iganes, ainult mitte niidihelkur!

  Või kui kuskil Eestis, Tallinnas, novembris müüakse niiti-haaknõela mittenõudvaid helkureid siis palun lahkesti teada anda. Mul on selline ümber käe käiv isekoolduv võru aga see pole pärit mitte Eestist, Tallinnast vaid hoopis Soomest, Helsingist.

  Kohustuslik helkurinõue praeguse kohaliku helkuritaseme juures on nagu läkiläki kohustuslik kandmine talvel. Kasulik, aga mitte just eriti esteetiline.

 2. Neid isekoolduvaid võrusid saab tänapäeval ka Eestist. Mina ostsin ühe mingist Kristiine Keskuse pudipadipoest ja selles teises odavnännipoes oli neid kah, mitte Novaluxis, vaid selles teises. Ja ühes neist nännipoodidest nägin ma ka neid klambriga kinnituvaid helkureid, mida püksisääre külge kinnitatakse.

 3. § 25. Halva nähtavuse korral või pimeda ajal kõnniteeta ja valgustamata teel liikudes peab jalakäija kasutama helkurit või süüdatud laternat.

  Kus meil siin see linn on? Meil on tallinn. Siin ei ole EI tänavavalgustust EGA kõnniteid. Ergo, siin on kottpimedas keset tänavaid jalutavad jalakäijad. Mina sealhulgas.

 4. üksasi on nõue, teine enda turvalisus. sama on kiivriga rattasõidul, ebameeldiv ju on, aga kukkudes ei lõhu pead täiesti sodiks.

  @helkur tilpneb niidi otsas.

 5. Tõesti, tulin linnast, ei näe ilma helkurita kõndivaid inimesi, tee mis tahad. Sama on jalgratturitega, kellel pole mingit helkurit ratta ega enda küljes.

  INIMESED, helkur on tõesti teie enda turvalisus!!!

 6. veider elukorraldus seal suures linnas — kõigest ülaltoodust võib jääda mulje, et a) halvastinähtavad jalakäijad kuuluvad automaatsele allaajamisele ja b) helkur annab selle kandjale õiguse keset teed kakerdada.

  isikute, kes lähenevaid mootorsõidukeid ei kuule ega näe ning ka ise nende juhtide tähelepanu tõmbamiseks midagi ette ei võta, kurba saatust tuleks vaadelda loodusliku valikuna, mis ellujäänute tõugu praavitab.

 7. sk, ilmselt su kuraasi tõmbaksid pisut tagasi painajad, mis su unenägusid täidavad peale seda, kui korra pahaaimamatu autojuhina mõne äkitselt teele kerkinud tumeda helkuristamata kogu surnuks oled sõitnud.

 8. ei mis kuraas (ja ma usun, et ka päevavalges kuskilt trolli tagant teelehüppavatest jalguritest saab umbes samasugused painajad), lihtsalt iga kord, kui kilekotivaenajad või millegi muu poolt/vastu võitlejad tõmbavad silmaklapid pähe ja asuvad kontekstivabalt ja kompromissitult oma raiuma, hakkab minul justnagu midagi kihelema ja õudselt tahaks iriseda. ma enam ei tee, peace?

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: