there’s no reason for living with a broken heart

Tunnistage nüüd ausalt üles, kallid Firefoxi-sõbrad – kas teie saate hakkama ainult FFiga ja teisi brausereid pole vaja? Kustutasite IE masinast maha (ähh, seda vist ei annagi päris maha kustutada, ilma et Windows kaasa läheks?) ja elate õnnelikult? Minu IE on alles ja vaja läheb teda ka. Ei, ma tean, et see on veebitegijate viga, … Loe edasi “there’s no reason for living with a broken heart”

Tunnistage nüüd ausalt üles, kallid Firefoxi-sõbrad – kas teie saate hakkama ainult FFiga ja teisi brausereid pole vaja? Kustutasite IE masinast maha (ähh, seda vist ei annagi päris maha kustutada, ilma et Windows kaasa läheks?) ja elate õnnelikult?

Minu IE on alles ja vaja läheb teda ka. Ei, ma tean, et see on veebitegijate viga, mitte FF viga, et mõnda asja ei saa teha muu kui IEga. Ja et see on kas minu või süsteemi, aga mitte FF viga, et ID-kaart ja FF lakkasid jälle koostööd tegemast (ma olen liiga vana ja väsinud, et otsast peale uuesti häkkima hakata) ja mul on pangatoimetusteks vaja kas IEd või koodikaarti, kusjuures esimene on ikkagi oluliselt mugavam. Ma teinekord lihtsalt ei jaksa nii kohutavalt põhimõtteline olla:) Aga teie?

(samuti ei jaksa ma teinekord olla nii põhimõtteline, et ei kasutakski sõnu “brauser” ja “messenger” ja mis kõik veel. Kilekoti lasin ka ükspäev poes endale anda ja mu parimad sõbrannad tohivad vahel kohvikus minu lauas suitsetada, vat.)

Millal kevad tuleb?

13 kommentaari “there’s no reason for living with a broken heart”

 1. Teller kasutab IE-d siis, kui tööalaselt ilma võimalik pole. Ja vahel lehtede kontrollimiseks, et kas ikka IE saab kah asjadest õigesti aru. ID-kaarti mul jätkuvalt pole. So there.

 2. Ma olen selles suhtes veel muidugi eriline frukt, et mul on masinas korraga IE, FF, Mozilla ja Opera. Lihtsalt töö nõuab seda, pole muud varianti.

  Samas vaikimisi on mul alati FF kasutusel ning reeglina jätan need lehed, mis FF-ga ei tööta lihtsalt vaatamata (kui just tööalaselt pole vaja).

  ID kaart on olemas ja lugejat pole, seega langeb ka see probleem ära.

 3. Ma olen samasugune ”frukt” nagu devil’ki. Mul ka kõik need browserid olemas, kuid kasutan ainult FF’i. Saan sellega kõik tehtud. Olgu.. võibolla harva lähen Opera’sse kui millegagi siin hätta jään, kuid hetkel ei suuda mäletada küll millal viimati seda tegin.

 4. Kevad on südames. pealegi, alles see lumi maha tuli. Ma pole veel suusatamagi jõudnud.

 5. Mul on FF ja IE ja pole põhimõtteid. St tõesti, kasutan vahel mingite lehtede vaatamiseks IE-d. Isegi kui töö ei sunni. Ja ID-kaarti ei kasuta, kuigi oman. Vot selline tagurlane.

  Kevade tulekuni on aega veel nii umbes täpselt 17 nädalat. Ja iga nädal jääb üks nädal oodata vähemaks :-)

 6. Mul oli ka varem Netscape, nii 4.79 kui ka 7.1 aga nüüdseks enam ei tee ühtegi asja 4.79 järgi ning 7.1 on niikuinii Mozilla.

 7. kuulge, see “tööalaselt vaja” pole mingi vabandus. küsimus oli, eks ole, kas saate ilma IEta hakkama või ei saa. Tööalaselt vaja -> ei saa ilma hakkama:P

 8. Ei saa ilma hakkama – on täpselt üks sait, kus on vaja kord kuu aja tagant käia, mis nõuab IE-d. Meil on eraldi Windowsi-masin selle jaoks, kus me sedasorti hädaabi-kama kambapeale jooksutame. FF teeb muud asjad ära.

 9. Mina pole IE’d kasutanud juba… üle aasta vist vähemalt. Enne FF kasutasin operat. Kuid FF ajab põhimõtteliselt kõik asjad ära küll. =)

 10. On küll vabandus see “tööalaselt vaja”. Kodus ma ei kasuta IE-d kunagi, sest lihtsalt ei ole vaja. Tööalaselt on aga vaja sellepärast, et maailmas on IE kasutajaid ning ma pean tegema nende jaoks kasutajaliideseid, mitte omale.

 11. Ei ole vabandus. Sul on lihtsalt selline elu, et sa ei saa elada ainult ühe brauseriga, katsu sellega leppida ja ära vaidle:)

 12. Mul IE-d arvutis* ei ole. Viskasin teise välja ja nagu iseenesest läks ka Windows ning kuidagi tuli üks teine opsüsteem asemele.

  Kui välja arvata see, et WebCT videoloengute vaatamisse on sisse keevitatud range segregatsioon mitte brauseri ja selle all oleva opsüsteemi funktsioonide, vaid sirvija nime ja versiooni alusel ning seega mind sinna ligi ei lasta – ning argumenteeritud ja viisakas sõim on selle tegijate poole teele lastud -, pole ma leidnud ühtegi saiti, mida Mozilla ei kuva.

  Firefoxi ma enne pruukima ei hakka, kuni ta mõistlikul moel Thunderbirdiga (vt. näiteks „open link in new tab“ meilikliendist) koostööd ei tee ja vastupidi. Linuxis siis.

  – – –

  * Mul on teisel kõvakettal ka väike Windows, mida haruharva Adobe tarkvara jaoks käima lastakse, aga sealgi ei kasutata IE-d muuks kui windowsupdate.microsoft.com-i külastamiseks. Ei ole põhjust.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: