suur kiituskoor kostku nüüd

Ja üldse – mis pagana Egiptuse sangar? Millest see laul räägib? Mis on eestlaste laulupeol pistmist Egiptuse päästjaga? Millest ta Egiptuse päästis ja kas see ka maailmarahule kasuks tuli?

Tunnen teravat puudust raamatust, mis meid Janega põhikooli viimaste aastate jooksul kõigis muusikaklassis (oli see nüüd 401 või 402?) peetud tundides lõbustas – “Valimik ooperisüžžeesid”. Tänu sellele teosele tean ma vähemalt “Vikerlaste” ja “Sevilla habemeajaja” sisu. Tore valik küll.

Selline lugu siis oligi? Ma ei saa ikka veel millestki aru:)

2 kommentaari “suur kiituskoor kostku nüüd”

  1. eks see laulupeo laulude valik ole veidi kahtlane küll ses mõttes..aga ju siis on hirmsasti tahetud maailmaklassikat sisse panna;)

    olen muideks seda Aidat kunagi väiksena Peterburi ooperis näinud..aga olin nii väike siis, et asi jäi sama segaseks nagu ta ka seda laulu lauldes jääb:P

  2. Tead, minu hingel lasub nimetatud raamatu ühe eksemplari pihtapanemine HTG raamatukogust. Kui sellega ei läinud just nii, nagu läks suurema osaga minu raamatuist, siis on see mul kuskil olemas ja sa võid selle saada. Kasu oleks kahepoolne – sina saaksid ooperisüžeesid lugeda ja minu must südametunnistus omandaks kergelt robinhoodliku varjundi.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: