võta mind lehtede varju lõkendav sügisepuu

Iga kord, kui ma pihlakaid vaatan, tuleb mulle meelde see Alenderi laul… ja mitte laul niisama, aga koos tantsuga. Nii, nagu seda tantsupeol tantsiti. Mitte niivõrd etendus ei meenu, aga proov, mida hiljem telekas näidati – kuidas sadas paduvihma ja staadionitäis T-särkides gümnaasiuminoori tantsis “pesevad vihmad ta marju, nendele vajutan suu”, endal vesi mööda nägu … Loe edasi “võta mind lehtede varju lõkendav sügisepuu”

Iga kord, kui ma pihlakaid vaatan, tuleb mulle meelde see Alenderi laul… ja mitte laul niisama, aga koos tantsuga. Nii, nagu seda tantsupeol tantsiti. Mitte niivõrd etendus ei meenu, aga proov, mida hiljem telekas näidati – kuidas sadas paduvihma ja staadionitäis T-särkides gümnaasiuminoori tantsis “pesevad vihmad ta marju, nendele vajutan suu”, endal vesi mööda nägu voolamas ja silmad säramas. See pilt on mind kummitanud läbi kogu augusti ja poole septembri. Nii ilus.

Kunagi varem ei ole ma tähele pannud, et pihlakamarjad hakkavad punaseks minema juba poolest suvest… ja et nad lõpuks NII punaseks lähevad.

5 kommentaari “võta mind lehtede varju lõkendav sügisepuu”

  1. See on olemas Kiigelaulukuuiku “Siidiplaadil” (1995 ja seda enam saada ei ole). Võin plaadi teinekord ühes võtta ja arvutisse tõmmata.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: