ma võitlen küll ja valin alati

Tänases Äripäevas (parool vajalik) kirjutab Eda-Liis Kann, kuidas on jube alatu, et klient peab oma raha eest poodi reklaamima – mõeldud siis reklaami kilekotil. Lahendusena pakub autor välja, et olgu kilekott tasuta või siis võimalus osta odavalt valget kilekotti. Selle üle, et tasuta kilekott on paha mõte, ei hakka me isegi vaidlema, eks:) Aga ma … Loe edasi “ma võitlen küll ja valin alati”

Tänases Äripäevas (parool vajalik) kirjutab Eda-Liis Kann, kuidas on jube alatu, et klient peab oma raha eest poodi reklaamima – mõeldud siis reklaami kilekotil. Lahendusena pakub autor välja, et olgu kilekott tasuta või siis võimalus osta odavalt valget kilekotti.

Selle üle, et tasuta kilekott on paha mõte, ei hakka me isegi vaidlema, eks:) Aga ma mõtlesin, et valge kilekott peaks ka keelatud olema. Nagu suitsupakkidel peab nüüd olema hiiglasuur kiri peal, kuidas sigaret tapab ja tervis rikub, võiks ju olla ka seadus, et kilekotist 80% peab katma teade sellest, kuidas selline kott loodusele mõjub?:)

Teatavasti on kilekotte erinevaid, mõni on korduvkasutatavam (Stockmanni ja Citymarketi omad näiteks), mõned tehakse eriliselt õrnast krabisevast kilest, mis esimesel kasutamisel katki läheb ja tuleb ära visata… Nii et äkki disainielemendina igale kilekotile võrdlev graafik, kaua seda tüüpi kotti kasutada saab ja palju ta hiljem lagunemiseks aega vajab?

Kui ma päris pisike olin, lasteaias käisin igatahes, siis kuulutati Tähekeses või kuskil välja laste joonistusvõistlus (teemal umbes “Kevad” või nii) ja võitnud pilt pidi trükitama kilekotile. Kilekott oli tol ajal päris kõva sõna ikka veel, erinevaid pilte oli vähe. Ma ikka üritasin joonistada, kujutasin ette, et äkki võidan, ja see oli piisav motivatsioon – mulle, kes ma iial joonistada pole ei osanud ega armastanud. Lõpuks ma muidugi tööd ära ei saatnud, aga võibolla just see lugu selgitab, miks ma kogu seda kilekotiteemat nii jubedalt hinge võtan?:P

3 kommentaari “ma võitlen küll ja valin alati”

  1. vanasti oli kilekotile peale kirjutatud, palju ta raskust välja kannatas. mu meelest oli see tri kilogramma.

  2. Oli jah 3 kg, aga see reeglina ei vastanud kunagi tõele. Enamus kotid olid selliste ümarate käeaukudega ja need venisid välja ning läksid tegelikult juba palju väiksema koormusega katki lihtsalt.

  3. … ja seal oli tavaliselt veel kirjas, et “dlja nepishevõh produktov”. vist. igatahes käisid kõik sellest hoolimata nendega poes.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s