ja mulle ei meeldi tugevnev vihm

Veel täna hommikul mõtlesin ma wolli õppesõiduelamustest lugedes, et ma pean endale ka ikkagi mootorratta hankima (see on mul plaanis juba terve igaviku, aga A-kat juhiluba on veel n korda keerulisem saada kui B-kat oma). Aga mõne tunni eest aknast välja vaadates polnud ma enam nii kindel ja kui siis veel tsikliomanikust töökaaslane kontorisse jõudis … Loe edasi “ja mulle ei meeldi tugevnev vihm”

Veel täna hommikul mõtlesin ma wolli õppesõiduelamustest lugedes, et ma pean endale ka ikkagi mootorratta hankima (see on mul plaanis juba terve igaviku, aga A-kat juhiluba on veel n korda keerulisem saada kui B-kat oma). Aga mõne tunni eest aknast välja vaadates polnud ma enam nii kindel ja kui siis veel tsikliomanikust töökaaslane kontorisse jõudis ja muljeid jagas, siis polnud enam hoopiski kindel. Jääb teiseks korraks seegi kord:)

(tegelikult on vihma karta muidugi tobe ja ega ma ei ole suhkrust. aga täna ei taha küll orienteeruma ka minna.)

8 kommentaari “ja mulle ei meeldi tugevnev vihm”

 1. aaapi, miks keerulisem? ma olen ikka selle mõtte, et augustis kursustele ja load + tsikkel osta, nii pähe võtnud, et lahti enam ei saa.

  tsikkel juba välja ka vaadatud ;) kuid pagana raske on muidugi eestis väikest kasutatud tsiklit leida – naisi veel vast ikka vähe, kes sõidavad.

  ohhh…

  mis-mis, ikka tuleb tsiklimutiks hakata :)

 2. ei ole keerulisem. tehniliselt SÕITA on alates mingist hetkest lihtsam. autos pead sa kõiki asju varvastega regullima, tsiklil kätega. aga käed on ajule ja silmadele palju lähemal :) ja kuidagi… no väga keeruline on välja suretada, nagu algajatel autojuhtidel juhtub.

  kaks probleemi on: tasakaal – kellel pole, sellel on raskem. ja see, et sa oled ikka kuradima suures ohus, kui liigelda ei oska.

  vihma eest aitavad riided ja kiiver nii, et sa ei saa aru ka et sajab.

  ainult raha läheb palju :)

  a B-kat peab sul olema ilma vahtraleheta, et A-d saada. ja see leht peab sul olema aasta aega.

 3. sellepoolest ongi A-kat keerulisem, et seda kas ei saa üldse ilma B-ta või kui saab, siis tuleb selleks läbida mingi, ma ei tea, 80 tundi teooriat või nii:P Kui ma viimati uurisin, siis käis nii.

  Sõita on jah lihtne.

 4. see teooriahulk tuleb siis, kui sa tahad A ja B koos teha. ning siis saad kah ainult piiranguga A – sest sul on ju vahtraleht.

  kui sa oled juba tõieõiguslik B, siis pole enam midagi. teoorias ei räägi liiklusest enam keegi, sest see peab ju kõigil selge olema. teoorias räägitakse espetsiaalset tsiklijuttu ainult – mis on ohtlik, kus on ohtlik, mida teha siis ja kuidas teha seda. kolm-neli tundi ja kõik, õppesõidule paned end juba paari nädala pärast kirja. väntvõlli ehitusest ja anna teed märgist ka enam ei räägita, ainult sellest, kuidas ellu jääda :)

  teooriaeksam muidugi on ARK-s, nagu autolgi, sest LE on ikkagi ju vajalik.

 5. oot, rääkige nüüd uuesti, ma olen siuke pikaldane ;)

  et mul on praegu B-esmane, mis see siis tähendaks, kui ma praegu A-d teha tahan?

 6. jah, rääkige mulle ka. Mul on samamoodi B esmane. Teist kuud. (Teooriakursuse raha maksin ära KOLM aastat tagasi – see ehk seletab, miks ma ei tahtnud autokooli vahetada ja Ad ja Bd koos teha…)

 7. kui on esmane B või vanust alla 21, siis saab A eritingimusega 4. ehk A4. see tähendab, et tsikkel, millega sõidad, ei tohi olla üle 25 kilovati. mis on noh näiteks 350 kuubikuline Jawa, millega linnas on minekut küll ja küll, aga maanteel venivad möödasõidud nii pikaks, et parem sõida rahulikult bussi taga :)

  hiljem saad teha uue sõidueksami võimsama rattaga ja saad täis-A, st igasuguste piiranguteta. kui ikka hullu tsiklinälga pole, nii et oodata ei kannata, siis ma seda skeemi ei soovita – lihtsalt keppi liiga palju, topelteksam jne.

  aga kui B on vahtralehest lahti saanud, saad kohe piiranguteta A kätte. vahtraleht ei pea muide olema kaks aastat, vaid aasta, räägiti meile motokoolis. kui aasta on möödas, võid hakata taotlema lubade vahetamist. kui rikkumisi pole ja see talvine täiendkoolitus on tehtud, siis vist annavadki kohe täisload, ei mingit kahte aastat. ja järgmise suve alguses saate A-d tegema minna.

  kooliks soovitan soojalt http://www.hot.ee/sprint. ülikõva õpetaja, kes teab, mis räägib.

  loodan, et sai selge jutt

 8. on selge :)

  no vaatab, mul on ikka hooti küll ülikõva tsiklinälg ;) aga noh, äkki peab vastu ja teebki kevadel …niikuinii tegelt juuli lõpuni ungaris veel ja siis tegelikult nagu ei saakski sel aastal ju sõita miskit. vtb.

  tänud :)

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s