sina võid anuda tahta või paluda

Kas taskunuga – konkreetsemalt seda punast, mida Šveitsi armee noaks kutsutakse, saja lisavidinaga – võib üleni vette panna ja nõudepesuvahendiga pesta? Minu oma on aastate jooksul igasugust sodi nii täis läinud, et tavaline ühe tera kaupa pesemine ei aita. Selle noaga käis mingi manual ka kaasas, aga see on mul juba ära kadunud; mingist pärast-pesu-õlitamisest … Loe edasi “sina võid anuda tahta või paluda”

Kas taskunuga – konkreetsemalt seda punast, mida Šveitsi armee noaks kutsutakse, saja lisavidinaga – võib üleni vette panna ja nõudepesuvahendiga pesta? Minu oma on aastate jooksul igasugust sodi nii täis läinud, et tavaline ühe tera kaupa pesemine ei aita. Selle noaga käis mingi manual ka kaasas, aga see on mul juba ära kadunud; mingist pärast-pesu-õlitamisest oli seal igatahes juttu, aga sellise tegevuse ma küll outsource’iksin parema meelega. Minust hullemat läbustajat pole olemaski ja õli ju määrib. Mis õli sinna üldse käib? Ilmselt mitte toidu-, aga kas rattaketiõli sobib? Õmblusmasinaõli? Lukuõli?

Aidake siis ometi.

3 kommentaari “sina võid anuda tahta või paluda”

  1. rattaketiõli kindlasti mitte, see on liiga paks ja kleepuv. pärast on 3 aastat taskud õlised. ehk miski õmblusmasinaõli tõesti.

    puhastamiseks võib veega pesta (see šveitsi nuga peaks üsna roostevaba olema) ning suruõhuga läbi puhuda. tehnikapoodides (tevalo, oomipood, a-kaabel jms.) müüakse balloonides suruõhku.

  2. Mingit sellist universaalset õli (varem oli ta vist küll jah õmblusmasina õli nime all) peaks võima küll panna siis. Korralikult kuivatad pärast lapiga ära ning ei ole mingit määrimist.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: