Kas Eestis müüakse kusagil mandlimassi?

Kas Eestis müüakse kusagil mandlimassi? Rootsis müüdi. See oli umbes sellistes pakendites, nagu meil kohupiimamass – pooleliitrised torud (no võibolla veidi väiksemad). Rootslased panid seda massi oma vastlakuklite sisse. Mina sõin seda niisama. Oli peaaegu nagu martsipan, aga mõnusama konsistentsiga ja maitselt vist vähem mõrkjas.

TTÜ IV korpuse kohvikus müüb Fazer Amica kahekrooniseid martsipanisaiu, kus on sees kas seesama mandlimass või mingi sellele väga sarnane asi. Kui ma teaks, kust seda saada, ma ostaks kilo. Või kaks.

Kalevil on mingi lahtine martsipan olemas, aga see ei ole see.

5 thoughts on “Kas Eestis müüakse kusagil mandlimassi?

 1. Kui sa loed kalevi martsipani paki pealt, siis tuleb välja, et see on ilmselt arahiisist thetud ja mitte mandlitest. Sellest siis ka see mõrusus. Kui saad päris mandlitest martsipani, siis peaks see olema sama maitsega.

  lisaks sellele võid osta mandlilaastusid, neid kohviveskis jahvatada ja tuhksuhkru ja veega meelepäraseks massiks segada.

 2. Kalev teeb kahte sorti martsipanimassi: arahhisest ja mandlitest. Ma olen näinud. Nii et tuleb lihtsalt tsekata, ehk õnnestub õiget osta;)

 3. ei, aga see kalevi oma pole SEE kummalgi juhul. mandlimass ja martsipan on lihtsalt kaks eri asja ja mulle juhuslikut maitseb mandlimass rohkem, kuigi mandlitest tehtud martsipan on ka hea. Konsistents on siiski võtmesõna!

 4. Aga seda sellele vale konsistentiga aga hästi maitsevale mandlimassile piima või koort juurde, nii tasgakesi, sooja, ja siis võiks ikkagi saada õige, mahedama maitsega ja parema konsistentsiga massi.

  ps! kui inglismannide maal seda ette juhtuma peaks, siis võtan tagasi tulles kaasa.

 5. Ma tahtsin üleüleeile osta mandlimassi. Siis meenus mulle dieet.

  Tahtmine sellest ei vähenenud.

  P.S. Ma ei taha siia oma meiliaadressi kirjutada, ausalt. Sellepärast john ja smith.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s