kui tahad olla hea sind palun ma

Sattusin ükspäev raamatukokku aega parajaks tegema ja lugesin Eesti Naist. Viimasel ajal olen ma naisteajakirjadest rõhu pannud igasugustele annedele-annabelladele ja leidnud, et sedasorti ajakirjandus ei kõlba ikka suurt lugeda (see on küll suur uudis, eks), aga EN üllatas nendega võrreldes meeldivalt. Kohe tükk aega oli huvitav olla.

Jüri Pino oli tulnud iseenesest väga lahedale mõttele – kirjutanud loo teismelistest tüdrukutest, pealkirjaks “Meelevaldne uurimus homsete naiste mõttemaailmast “ (veebis ainult algus). Pino on ju muidu selline Peeter Sauteri kanti mees, lihtsalt elab ja kirjutab oma elu üles ja ongi täitsa lahe:) Seekord see lähenemine vist poleks ära toitnud ja mees oli siis vaevagi näinud – jaganud tütre sõbrannadele välja küsimustikud ja pärast siis vastused vabas vormis ümber jutustanud.

Kulla Jüri, kui sa 13-aastasele plikale esitad paberile trükituna küsimused “millisena näed oma tulevikku” ja “kas raha on elus tähtis”, siis saad sa teada täpselt ühe asja. Selle, et tegu on 13-aastase tüdrukuga:) Ma tean, ma alles äsja olin ise 13.

Kui keegi Jüri Pinot juhtub kohtama mõni päev, siis soovitage tal hoopis nende blogisid lugeda. See annab (mõtte)maailmast way parema pildi. Ja üldse on jälgimine kavalam viis kellegi tundmaõppimiseks kui küsitlemine. Arvan ma.

Piltidest rääkides, fotod on loo (ja blogide:) juures üliarmsad. Kui mina noor olin, siis noored tüdrukud küll nii ilusad polnud, no ausalt noh. Meil omal ajal olid, ma ei tea, vistrikud näiteks:P

Ahjaa, mõttemaailm ise – no vastuste põhjal tuleb välja, et kõik tsikid tahavad endale kõrgharidust, meest, maja, kaht last ja koera; et raha on väga tähtis; et Eestis ei kõlba elada ja kindlasti tuleks siit kuhugi minema saada kiiremas korras. Rohkem mulle ei tule praegu meelde.

Džžiisas, mida te ise vastaks, kui teilt küsitaks, kas raha on tähtis? See on ju puhas provokatsioon:)

3 kommentaari “kui tahad olla hea sind palun ma”

  1. see on eriti igav ja nõme artikkel.

    ausõna, ma olin JUST kolmteist, ja ma päriskindlasti ei mõeldnud sellised asju. päriselt, ainult krissu võib 13 aastaselt nii rumal olla, aga see on juba teine teema. okeiokei, võibolla on viga kirjutajas, võibolla minus, aga see oli nagu eriti loll jutt.

    tegelt oli selles eesti naises minu vanaisast kaa jutt ^^

  2. Ma olin ka alles kolmteist. Mees, valge maja äärelinnas, kaks last ja koer olid mu hirmuunenägu, ma tahtsin midagi .. radikaalsemat. Aga ma olen imelik ka (:

  3. Mhmh. Minu teooria on, et tibid olid “Kati paksu isa” ja tema tobedate küsimuste pihta täiega iroonilised. Mina nende asemel oleks küll olnud:)

    Aga ikkagi, pildid olid ilusad ju. Ja teie pildid, Kristi ja Madiken, on ka ilusad, ma olen ammu tahtnud teile öelda:)

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: